Ana SayfaHakkımızdaHaberlerBasınAOÇ ve HukukBaşkent DayanışmasıKaçak SarayAnka ParkMarmara KöşküAOÇ ABD Çiftliği OlmayacakSergilerArşiv / BelgelerProje Fikir 9
Basın Toplantısı

Başkent Dayanışması’ndan 13 Ekim’de KIRMIZI ALARM

Başkent Dayanışması - Ben Ankara bileşenleri bugün Mülkiyeliler Birliği’nde gerçekleştirdiği basın toplantısında, “Kırmızı Alarm”  çağrısı yaptı.

Başkent Dayanışması bileşenleri’nin “Kırmızı Alarm” adıyla yaptığı çağrının toplantısına Başkent Dayanışmasını temsilen Mülkiyeliler Birliği Genel Başkanı Sevilay Çelenk Özen, Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Ali Hakkan, Ankara Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Tezcan Karakuş Candan,  Kavaklıdere Dayanışma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı İsa Çapanoğlu, Halkevleri, Gazi Ünv. Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ferhan Özkara, Çiğdemim Derneği adına Dr. Tülay Korkmaz ve TOBAV adına, Makbule Kanaç katıldı.

Başkent Dayanışması Bileşenleri adına Mülkiyeliler Birliği Genel Başkanı Sevilay Çelenk Özen’in başlattığı toplantıda, Özen, “Ankara için öngörülen projeler, sosyal yaşamımızı yakından etkiliyor, tehlikeli bir noktaya gelen uygulamalarla Ankara’da Kırmızı Alarm durumuna geçildi” dedi. Özen “ İnsan Odaklı bir kent için, barınma hakkı için, Sağlıklı yaşam için, AOÇ için, yaşanabilir bir Ankara için yürüyeceğiz, tehlikenin boyutlarını biliyoruz Kırmızı Alarm veriyoruz, kırmızı çağrı yapıyoruz” dedi. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Ali Hakkan, “ Ankara’daki mekânlara dikkat çekmek istiyoruz, Merkez Bankası’nın Ankara’dan taşınması, ruhunu kaybetmiş olan Gençlik Parkı için yürüyeceğiz, bu mekânların önünde yürüyeceğiz, mekânlara dair sözümüzü de orada söyleyeceğiz. Ankara’nın içinin boşaltılmasına karşı ve Ankara’nın kimliğine dikkat çekmek için yürüyeceğiz” yorumunu yaptı.

Mimarlar Odası Ankara Şube Sekreter Üyesi Tezcan Karakuş Candan ise “13 Ekim Ankara’nın Başkent olduğu Gün, Başkent 89.yaşına basıyor. Bu bildiğiniz eylemlerden olmayacak, kendi zenginliği içinde, değişebilir ve renkli bir eylem hazırlığı içerisindeyiz. Bulvarda yürüyüşe çıkacağımızı söyleyebilirim. 13 Ekim’de saat: 17.00’da Ulus Heykel’den Yüksel Caddesine yürüyeceğiz. Yürüyüşün sonlandığı noktada saat 19.00 da Yüksel Caddesi’nde Ahu Sağlam dinletisi ve Mesela Grubu Ankara için bir caz konseri vererek, Ankara için cazlayacak, herkesi bekliyoruz dedi.” dedi.

TOBAV temsilcisi Makbule Kanaç “Kültür ve Sanatın yaşantımızda önemli bir yeri var, bunun ve kültür sanat mekânlarının yok edilmesine karşı hep bir arada olmak için kültür Başkenti Ankara İçin,  yürüyeceğiz” dedi.

Kavaklıderem Derneği Başkanı İsa Çapanoğlu ise, “Ankara için bir arada olmaya ihtiyacımız var, enerjilerimizi birleştiriyoruz ve yürüyoruz” dedi.

G.Ü Mezunları Derneği yönetim Kurulu Başkanı Ferhan Özkara’da ise, Başkent Dayanışmasının önemli bir eksikliği giderdiğini, kent yaşamına sahip çıkmak için bir araya geldiklerini ifade ederek, 13 Ekimde herkesi, yürümeye davet ediyoruz dedi.

Renklerin eyleminde kırmızı alarmla çağrı yapılan yürüyüş eyleminde, katılımcıların üzerinde

“Ben Ankara” yazan kırmızı tişörtleri dikkat çekti.


Toplam Görüntülenme : 1024
Kategori Haberleri

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!