Ana SayfaHakkımızdaHaberlerBasınAOÇ ve HukukBaşkent DayanışmasıKaçak SarayAnka ParkMarmara KöşküAOÇ ABD Çiftliği OlmayacakSergilerArşiv / BelgelerProje Fikir 9
AOÇ Dosya’sı

AOÇ  Dosya’sı  

Mimarlar Odası Ankara Şubesi AOÇ mücadelesini aynı yayında topladı.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından yayına hazırlanan “dosya” dergisinin bu ay ki özel sayısında Kaçak Saray ve AOÇ mücadelesine yer verildi. Ayrıntılarıyla yer verilen Atatürk Orman Çiftliği mücadelesinde önce Başbakanlık Hizmet binası olarak yapılan ardından Cumhurbaşkanlığı olarak kullanılan, mimarların ise Kaçak Saray olarak adlandırdığı yerleşke mercek altına alınıyor.

Dosya’nın AOÇ özel sayısı, Tezcan Karakuş Candan, Ruşen Keleş, Cemal Taluğ, Jale Erzen, Can Dündar, Güven Arif Sargın, Uğur Tanyeli, Neşe Gurallar, Ömer Kanıpak ve Bülent Batuman gibi isimlerin değerlendirmeleriyle de dikkat çekiyor. Tamamı AOÇ’ye ayrılan Dosya’yı ücretsiz olarak Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nden edinebilirsiniz. Aynı zamanda PDF olarak Mimarlar Odası Ankara Şubesi web sitesinden de indirme imkanı bulunduğunu söyleyen Mimarlar Odası Ankara Şube yöneticileri, “Atatürk Orman Çiftliği mücadelesi’ne pratiğine bir de akademi dünyasıyla birlikte göz atmak isteyerek, yılda üç kez yayınladığımız “Dosya” dergimizde yer verdik. Yol gösterici olduğuna inandığımız bu yayının ücretsiz olarak herkes tarafından edinilmesini önemsiyoruz. ” açıklamasında bulundu.

Dosya’nın özel sayısında, “ZAYIF TARİHSELLİK, BOŞ İDEOLOJİ VE LÜMPEN TARİHSELCİLİK”, “ANIT KOMPLEKSİ”, “GEZİ’NİN DEVAMI OLARAK ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ MÜCADELESİ YA DA REJİM DEĞİŞİKLİĞİNİN (VE BUNA DİRENİŞİN) MECRASI OLARAK "CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYI" , “YERİ GELMİŞKEN BİR KEZ DAHA: “TARİHTE OLAYLAR İLKİNDE TRAJEDİ İKİNCİSİNDE KOMEDİ OLARAK TEKERRÜR EDER...” başlıkları altında süreci değerlendiren yazılar dikkat çekiyor. 


Toplam Görüntülenme : 7793
Kategori Haberleri

AOÇ yasa değişikliğinde suç işlediler. Vasiyete ihanet ettiler
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Atatürk Orman Çiftliği’nin “Torba yasa” ile 29 yıllığına Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesine “Bu devir hukuka aykırıdır, Vasiyete ihanet edildi” diyerek tepki gösterdi.
17 Mayıs 2018
Mimarlar Gökçek dönemi AnKara Rapor’u kamuoyuna sundu
Mimarlar Odası Ankara Şubesi Melih Gökçek'in 23,5 yıllık başkanlık döneminin Başkent’e verdiği hasarı anlatan AnKara Rapor’u ve 1994-2017 Türkiye ve kent gündemini konu alan zaman çizelgesini Gökçek’in istifasının kırkında kamuoyuna tanıttı.
11 Aralık 2017
Mimarlar Gökçek hakkında suç duyurusunda bulundu
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Başkent'e telafisi imkansız zararlar veren ve istifa eden eski Ankara Büyükşehir Başkanı Melih Gökçek'in peşini bırakmıyor.  Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Gökçek'in 23.5 yıldır Ankara'ya verdiği zararı anlatan hasar tespit raporunun özetini içeren bir dosya ile Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na Gökçek hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusuna sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve milletvekilleri de destek verdi.
30 Ekim 2017
Torba yasada amaç AOÇ’deki hukuksuzluğa kılıf biçmek
Mimarlar Odası Ankara Şubesi,  Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin torba yasaya eklenen 6. Madde ile AOÇ içinde Hayvanat Bahçesi olarak ayrılan Ankapark alanında plan yapma yetkisinin ve intifa hakkının 10 yıldan 30 yıla çıkartılmasına  “Bu madde davalarımızı devre dışı bırakmak ve kamu yararına aykırı işlemler yapan ve kamuyu zarara uğratan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı’nı yargıdan kaçırmak için konulmuştur. Amaç hukuksuzluğa kılıf biçmektir’’  diyerek tepki gösterdi
02 Ekim 2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!