Ana SayfaHakkımızdaHaberlerBasınAOÇ ve HukukBaşkent DayanışmasıKaçak SarayAnka ParkMarmara KöşküAOÇ ABD Çiftliği OlmayacakSergilerArşiv / BelgelerProje Fikir 9
AOÇ Dosya’sı

AOÇ  Dosya’sı  

Mimarlar Odası Ankara Şubesi AOÇ mücadelesini aynı yayında topladı.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından yayına hazırlanan “dosya” dergisinin bu ay ki özel sayısında Kaçak Saray ve AOÇ mücadelesine yer verildi. Ayrıntılarıyla yer verilen Atatürk Orman Çiftliği mücadelesinde önce Başbakanlık Hizmet binası olarak yapılan ardından Cumhurbaşkanlığı olarak kullanılan, mimarların ise Kaçak Saray olarak adlandırdığı yerleşke mercek altına alınıyor.

Dosya’nın AOÇ özel sayısı, Tezcan Karakuş Candan, Ruşen Keleş, Cemal Taluğ, Jale Erzen, Can Dündar, Güven Arif Sargın, Uğur Tanyeli, Neşe Gurallar, Ömer Kanıpak ve Bülent Batuman gibi isimlerin değerlendirmeleriyle de dikkat çekiyor. Tamamı AOÇ’ye ayrılan Dosya’yı ücretsiz olarak Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nden edinebilirsiniz. Aynı zamanda PDF olarak Mimarlar Odası Ankara Şubesi web sitesinden de indirme imkanı bulunduğunu söyleyen Mimarlar Odası Ankara Şube yöneticileri, “Atatürk Orman Çiftliği mücadelesi’ne pratiğine bir de akademi dünyasıyla birlikte göz atmak isteyerek, yılda üç kez yayınladığımız “Dosya” dergimizde yer verdik. Yol gösterici olduğuna inandığımız bu yayının ücretsiz olarak herkes tarafından edinilmesini önemsiyoruz. ” açıklamasında bulundu.

Dosya’nın özel sayısında, “ZAYIF TARİHSELLİK, BOŞ İDEOLOJİ VE LÜMPEN TARİHSELCİLİK”, “ANIT KOMPLEKSİ”, “GEZİ’NİN DEVAMI OLARAK ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ MÜCADELESİ YA DA REJİM DEĞİŞİKLİĞİNİN (VE BUNA DİRENİŞİN) MECRASI OLARAK "CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYI" , “YERİ GELMİŞKEN BİR KEZ DAHA: “TARİHTE OLAYLAR İLKİNDE TRAJEDİ İKİNCİSİNDE KOMEDİ OLARAK TEKERRÜR EDER...” başlıkları altında süreci değerlendiren yazılar dikkat çekiyor. 


Toplam Görüntülenme : 11148
Kategori Haberleri

Mimarlar, AOÇ hukuk mücadelesinde bir kazanım daha elde etti
Mimarlar Odası Ankara Şubesi,  AOÇ alanları özgürleşmesi için verdiği mücadelede bir kazanım daha elde etti.
02 Temmuz 2019
Mimarlar, AOÇ mücadelesinde bir kazanım daha elde etti
Konuyla ilgili açıklama yapan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan “ Atatürk Orman Çiftliği mücadelesinin her aşamasında zincirleme açtığımız davalarda bir kazanım daha elde ettik. AOÇ özgürleşene kadar mücadelemiz devam edecek “ dedi.
29 Nisan 2019
AOÇ’de 1 metrekare alanın yıllık kirası 10 kuruş! AOÇ müdürü derhal istifa etsin
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, AOÇ arazileri talanının kiralama yöntemiyle devam ettiğini belirterek, 24 Nisan 2019 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan ihale ilanı ile AOÇ arazilerinde yaklaşık 1 milyon metrekarelik alanın tarımsal üretim alanı adı altında kiralama yöntemiyle ihaleye çıkartıldığını bildirdi.
24 Nisan 2019
Atatürk Orman Çiftliği’nde 250 bin metrekare daha yapılaşmaya açılıyor
Konuyla ilgili açıklama yapan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan  “Atatürk Orman Çiftliği alanlarının Atatürk’ün şartlı bağışı ve vasiyetine aykırı kullanımlara son verilmelidir. Özel Kuvvetler AOÇ arazisinde değil, başka yerde konuşlansın” dedi.
26 Mart 2019

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!