Ana SayfaHakkımızdaHaberlerBasınAOÇ ve HukukBaşkent DayanışmasıKaçak SarayAnka ParkMarmara KöşküAOÇ ABD Çiftliği OlmayacakSergilerArşiv / BelgelerProje Fikir 9
AOÇ ve Kaçak Saray Mücadelesi Cumhuriyet’in kalesinde anlatılacak

AOÇ ve Kaçak Saray Mücadelesi Cumhuriyet’in kalesinde anlatılacak 

Atatürk Orman Çiftliği ve Kaçak Saray mücadelesini anlatmak için  il il dolaşan mimarlar Cumhuriyetin kalesi İzmir’e gidiyor.

Atatürk Orman Çiftliği ve Kaçak Saray mücadelesini ve deneyimleri paylaşan Mimarlar Odası Ankara Şubesi bu hafta Cumhuriyet’in kalesi İzmir'e ve Balıkesir’e konuk olacak.

İl İl dolaşarak AOÇ ve Kaçak Saray mücadelesini anlatacağız diyen mimarlar sözünü tuttu. Atatürk Orman Çiftliği arazisinde Atatürk'ün vasiyeti ihlal edilerek, mahkeme kararları tanınmayarak yasadışı yapılan Kaçak Saray mücadelesini, AOÇ'nin taşıdığı Cumhuriyetin  özgürlükçü değerlerini, evrensel hukuk ilkelerinin ihlalini ve vergilerimizin nasıl bir lüks yapıya harcandığının  anlatıldığı turneleri Mimarlar Odası Ankara Şubesi   özel bir organizasyonla  ele alıyor.Yoğun bir tempoda yürüyen mücadelenin arasına, il il dolaşmada ekleniyor. AOÇ turnede etkinliği bu kez Egeçep'in davetiyle   Cumhuriyetin kalesi İzmir'de. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan,Şube avukatı  Gökçe Bolat,Kent İzleme Merkezi Danışma Kurulu Üyeleri Ethem Torunoğlu ve Redife Kolçak'ın konuşmacı olarak katılacağı etkinlik  4 Nisan saat 14.00'te  İzmir Mimarlık Merkezi’nde gerçekleşecek.

"umudumuzu, cesaretimizi, kararlılığımızı gittiğimiz yere ekip geliyoruz"

Atatürk Orman Çiftliği’ndeki hukuk mücadelesini ve kent mücadelesini tüm Türkiye’ye anlatacağız diyen Candan, “AOÇ’deki hukuksuzluk sadece Ankaralıları değil tüm Türkiye’yi ilgilendiriyor. Evrensel hukuk ilkeleri ihlal edilmiştir. Atatürk'ün vasiyeti ihlal edilmiştir. Ankara'nın nefes koridoru, Atatürk orman çiftliğinin bağrına hançer saplanmıştır. Cumhuriyetin özgürlükçü değerleri yok edilmek istenmiştir. Bizim kararlı ve inançlı mücadelemiz elbet başarıya ulaşacak.AOÇ talanına ortak olan herkes yargı önünde hesap verecek. Çünkü biz çok haklıyız. Gittiğimiz her kent, mücadelemizi ve bizi bağrına basıyor. Cumhuriyetin özgürlükçü değerlerinin kurucu mekanı olan Atatürk Orman Çiftliği ile ilgili yürüttüğümüz mücadele,kaçak sarayın akıl almaz maliyetleri, toplumun %70'inin taraf olduğu bir muhalif duruşu ortaya çıkarttı. Bu değer aydınlık Türkiye için önemli bir deneyimdir.Bu deneyimin farkındayız.Onun için il il dolaşarak herkesi bir araya getiren bu mücadelenin  deneyimlerini paylaşıyoruz.Umudumuzu , cesaretimizi, kararlılığımızı, gittiğimiz yere  ekip geliyoruz. Gittiğimiz kentlerdeki ilgi ve  aldığımız tepkiler bizi daha da umutlandırıyor." ifadelerini kullandı. 

AOÇ turnede etkinlikleri İzmir sunumu ile birlikte, Mimarlar Odası Balıkesir Şubesinin ev sahipliğinde Balıkesirde de olacak. 


Toplam Görüntülenme : 6234
Kategori Haberleri

Şehir hastaneleri ODTÜ ve AOÇ’yi katledecek
TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Ankara Tabip Odası, şehir hastanelerini ve ODTÜ yolunu düzenlediği basın toplantında masaya yatırdı. Meslek odaları ODTÜ’de yapılan ağaç katliamını ve rektörün tavrını kınarken,  sorunun ODTÜ yolundan ibaret olmadığını, kaynaklarımızın uluslararası sermayeye peşkeş çekildiğini vurguladı.
13 Eylül 2017
Gökçek algı operasyonu yapıyor
Meslek odaları, Gökçek’in odalar kaybetti açıklamasına “AOÇ talanı  yargı kararlarına bırakılmayacak kadar ortada. Dava devam ediyor. Davayı kaybetmedik” diyerek tepki gösterdi
05 Aralık 2016
Atatürk’ün Tarihi Marmara Köşkü yıkıldı
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Cumhuriyet’in simge mekânlarından, Atatürk’ün çiftlik evi olarak Ernest Egli tarafından tasarlanan Marmara Köşkü’nün yıkıldığını bildirerek, “Üzgünüz, öfkeliyiz. Bu öfke sadece bizim değil bütün toplumun olmalı. Değerlerimizi kaybetmeye başladıkça geleceğimizi kaybedeceğiz, çocuklarımızın geleceği tehdit altında” diyerek tepki gösterdi.
18 Mayıs 2016
Parsel Parsel Ankara davası yine ertelendi, Turgut Kazan isyan etti
22 Nisan 2016

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!