Ana SayfaHakkımızdaHaberlerBasınAOÇ ve HukukBaşkent DayanışmasıKaçak SarayAnka ParkMarmara KöşküAOÇ ABD Çiftliği OlmayacakSergilerArşiv / BelgelerProje Fikir 9
“AOÇ davasını sahipleniyoruz”

“AOÇ davasını sahipleniyoruz”  

Meslek Odaları Atatürk’ün mirası olan Ankaralılara bıraktığı Atatürk Orman Çiftliği için vasiyeti ihlal davası açmıştı. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan Atatürk Orman Çiftliği davası’na  müdahillik çağrısı yaptı.  

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Atatürk Orman Çiftliği’nin tapusunun hazineye şartlı bağış yapıldığını belirterek vasiyeti ihlal davası açmıştı.  Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan açılan vasiyeti ihlal davası için, 25 Aralık tarihinde Başkent Dayanışması bileşenleriyle davaya müdahil olacaklarını söyledi. Candan herkesi 25 Aralık’ta Ankara Adliyesi’ne bireysel olarak davaya müdahil olmaya çağırarak  “ AOÇ davası hepimizin davasıdır. Atatürk Orman Çiftliği mimarisi ile, özgürlükçü değerleriyle Cumhuriyet’in mirasıdır. Atatürk’ün halka emanet ettiği alan kamu yararı şartı ile bağışlanmıştır. Atatürk Orman Çiftliği Türkiye halkına şartlı emanettir. Halk tarımsal üretim yapsın, halkın sosyalleştiği rekreasyon alanı ve yeşil alanı olsun  diye emanet edilmiştir.  Atatürk Orman Çiftliği sadece Ankaralıların değil milletin çiftliğidir. Atatürk Orman Çiftliği’nin toprak bütünlüğü parçalanmış, yasadışı olarak yapılaşmaya açılmıştır. Tüm halkı 25 Aralık’ta AOÇ davasına bireysel olarak müdahil olmaya davayı sahiplenmeye çağırıyorum” dedi.

Vasiyeti ihlal davası olarak 5 Mayıs 2014 tarihinde açılan davada dilekçeyle bireysel olarak müdahillik talebinde bulunulabilecek. 


Toplam Görüntülenme : 6129
Kategori Haberleri

Şehir hastaneleri ODTÜ ve AOÇ’yi katledecek
TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Ankara Tabip Odası, şehir hastanelerini ve ODTÜ yolunu düzenlediği basın toplantında masaya yatırdı. Meslek odaları ODTÜ’de yapılan ağaç katliamını ve rektörün tavrını kınarken,  sorunun ODTÜ yolundan ibaret olmadığını, kaynaklarımızın uluslararası sermayeye peşkeş çekildiğini vurguladı.
13 Eylül 2017
Gökçek algı operasyonu yapıyor
Meslek odaları, Gökçek’in odalar kaybetti açıklamasına “AOÇ talanı  yargı kararlarına bırakılmayacak kadar ortada. Dava devam ediyor. Davayı kaybetmedik” diyerek tepki gösterdi
05 Aralık 2016
Atatürk’ün Tarihi Marmara Köşkü yıkıldı
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Cumhuriyet’in simge mekânlarından, Atatürk’ün çiftlik evi olarak Ernest Egli tarafından tasarlanan Marmara Köşkü’nün yıkıldığını bildirerek, “Üzgünüz, öfkeliyiz. Bu öfke sadece bizim değil bütün toplumun olmalı. Değerlerimizi kaybetmeye başladıkça geleceğimizi kaybedeceğiz, çocuklarımızın geleceği tehdit altında” diyerek tepki gösterdi.
18 Mayıs 2016
Parsel Parsel Ankara davası yine ertelendi, Turgut Kazan isyan etti
22 Nisan 2016

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!