Ana SayfaHakkımızdaHaberlerBasınAOÇ ve HukukBaşkent DayanışmasıKaçak SarayAnka ParkMarmara KöşküAOÇ ABD Çiftliği OlmayacakSergilerArşiv / BelgelerProje Fikir 9
"Kent İzleme Merkezi AOÇ’de hukuksuz inşaatları denetleyecek"

"Kent İzleme Merkezi AOÇ'de hukuksuz inşaatları denetleyecek"

Mimarlar Odası Ankara Şubesi  Atatürk Orman Çiftliği talanına karşı yürütmeyi durdurma kararlarına rağmen hukuksuz bir şekilde  devam eden Başbakanlık binası ve başkanlık sarayı ile Ankapark İnşaatlarına, Anayasanın 135.Maddesi ve 6235 sayılı TMMOB kanunun verdiği yetkiyle, teknik denetim yapacak.  Mimarlar Odası Ankara Şubesinden yapılan açıklamada, yönetim kurulu üyeleri ve kent izleme merkezi danışma kurulu üyelerinden oluşacak teknik ekip inşaat denetimlerini gerçekleştirerek tutanak altına alacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, "Anayasa ve  6235 sayılı kanunla bize verilen Kamu Kurumu  Niteliğinde Meslek Örgütü yetkilerimizi kullanarak denetim yapacağız" dedi.

Candan "Atatürk Orman Çiftliği'nde  hukuka aykırı şekilde sürdürülen inşaatlar acilen durdurulması gerekmektedir.Hukuka rağmen devam eden bu inşaatlara yerinde  teknik denetim yapma ve tutanak tutma hakkımız var.Bu süreçte sorumluluğu olan herkesle ilgili ayrıca suç duyurusunda bulunacağız. TOKİ ve Büyükşehir Belediyesine resmi yazı yazdık, Atatürk Orman Çiftliği'nde hukuksuz ve meslek disiplinimize ve ahlakına aykırı şekilde yürüyen, Ankapark ve Başbakanlık Hizmet Binasıinşaatı denetimi yapacağız, Denetimin güvenli şekilde yapılması konusunda gerekli hazırlıkların yapılması hususunu bilgilerine sunduk.Bu denetim bizim anayasadan ve 6235 sayılı kanundan gelen hakkımız, engellemeye çalışan herkesle ilgili 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'nun 113 Maddesinden dava açacağız dedi."


Toplam Görüntülenme : 10078
Kategori Haberleri

Mimarlar, AOÇ hukuk mücadelesinde bir kazanım daha elde etti
Mimarlar Odası Ankara Şubesi,  AOÇ alanları özgürleşmesi için verdiği mücadelede bir kazanım daha elde etti.
02 Temmuz 2019
Mimarlar, AOÇ mücadelesinde bir kazanım daha elde etti
Konuyla ilgili açıklama yapan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan “ Atatürk Orman Çiftliği mücadelesinin her aşamasında zincirleme açtığımız davalarda bir kazanım daha elde ettik. AOÇ özgürleşene kadar mücadelemiz devam edecek “ dedi.
29 Nisan 2019
AOÇ’de 1 metrekare alanın yıllık kirası 10 kuruş! AOÇ müdürü derhal istifa etsin
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, AOÇ arazileri talanının kiralama yöntemiyle devam ettiğini belirterek, 24 Nisan 2019 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan ihale ilanı ile AOÇ arazilerinde yaklaşık 1 milyon metrekarelik alanın tarımsal üretim alanı adı altında kiralama yöntemiyle ihaleye çıkartıldığını bildirdi.
24 Nisan 2019
Atatürk Orman Çiftliği’nde 250 bin metrekare daha yapılaşmaya açılıyor
Konuyla ilgili açıklama yapan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan  “Atatürk Orman Çiftliği alanlarının Atatürk’ün şartlı bağışı ve vasiyetine aykırı kullanımlara son verilmelidir. Özel Kuvvetler AOÇ arazisinde değil, başka yerde konuşlansın” dedi.
26 Mart 2019

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!