Ana SayfaHakkımızdaHaberlerBasınAOÇ ve HukukBaşkent DayanışmasıKaçak SarayAnka ParkMarmara KöşküAOÇ ABD Çiftliği OlmayacakSergilerArşiv / BelgelerProje Fikir 9
Atatürk Orman Çiftliği Davasında Bir Bozma Kararı Daha

Atatürk Orman Çiftliği Davasında Bir Bozma Kararı Daha

Atatürk Orman Çiftliği talanına ilişkin açılan davalarda  arka arkaya verilen yargı kararlarına bir yenisi daha eklendi. Atatürk Orman Çiftliği'nin 4 yıldır düren davasında bir bozma kararı daha geldi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan "Geçte olsa verdiğimiz mücadelede kazanımlarla devam ediyoruz, Atatürk Orman Çiftliği talanındaki oyunlar birbir bozuluyor dedi"

Candan "Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 1/25.000 ölçekli 2023 Başkent Ankara Nazım İmar Planının onaylanmasına ilişkin idare mahkemesinde açtığımız dava  Atatürk Orman Çiftliği  alanı ile ilgili  atıf yapılan alt ölçekli planların yargı kararıyla iptal edilmiş olması nedeniyle geçerli olmadığı gerekçesiyle davamız reddedilmişti.Davayı Danışta'ya temyiz ettik.Danıştay 6.Dairesi 2010 yılında açtığımız davanın Atatürk Orman Çiftliği alanı ile ilişkili kısmını dört yıl sonra bozdu.Karar bize 1 Ağustos'da tebliği edildi.Gecikmiş bir karada olsa,Atatürk Orman Çiftliği talanındaki  oyunlar bir bir bozulmaya başladı. Anaplan davasındaki iptal kararı, tescil davasındaki yürütmeyi durdurma, hayvanat bahçesi yenileme alanındaki yürütmeyi durdurma kararına bir yenisi daha eklendi. Atatürk Orman Çiftliği'nde hukuk kararlarına rağmen  süren talana artık dur denilmesi gerekiyor.Bu konuda bireysel başvuru yaptığımız Anayasa Mahkemesi'nin  hızlı karar vermesi artık elzemdir.AOÇ'de verdiğimiz mücadele sonuçlanan kadar sürdüreceğiz "dedi.


Toplam Görüntülenme : 10450
Kategori Haberleri

Mimarlar, AOÇ hukuk mücadelesinde bir kazanım daha elde etti
Mimarlar Odası Ankara Şubesi,  AOÇ alanları özgürleşmesi için verdiği mücadelede bir kazanım daha elde etti.
02 Temmuz 2019
Mimarlar, AOÇ mücadelesinde bir kazanım daha elde etti
Konuyla ilgili açıklama yapan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan “ Atatürk Orman Çiftliği mücadelesinin her aşamasında zincirleme açtığımız davalarda bir kazanım daha elde ettik. AOÇ özgürleşene kadar mücadelemiz devam edecek “ dedi.
29 Nisan 2019
AOÇ’de 1 metrekare alanın yıllık kirası 10 kuruş! AOÇ müdürü derhal istifa etsin
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, AOÇ arazileri talanının kiralama yöntemiyle devam ettiğini belirterek, 24 Nisan 2019 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan ihale ilanı ile AOÇ arazilerinde yaklaşık 1 milyon metrekarelik alanın tarımsal üretim alanı adı altında kiralama yöntemiyle ihaleye çıkartıldığını bildirdi.
24 Nisan 2019
Atatürk Orman Çiftliği’nde 250 bin metrekare daha yapılaşmaya açılıyor
Konuyla ilgili açıklama yapan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan  “Atatürk Orman Çiftliği alanlarının Atatürk’ün şartlı bağışı ve vasiyetine aykırı kullanımlara son verilmelidir. Özel Kuvvetler AOÇ arazisinde değil, başka yerde konuşlansın” dedi.
26 Mart 2019

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!