Ana SayfaHakkımızdaHaberlerBasınAOÇ ve HukukBaşkent DayanışmasıKaçak SarayAnka ParkMarmara KöşküAOÇ ABD Çiftliği OlmayacakSergilerArşiv / BelgelerProje Fikir 9
10. AOÇ OGM KENTSEL DÖNÜŞÜM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİS KARARI

10. AOÇ OGM KENTSEL DÖNÜŞÜM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİS KARARI

Davacı                    : TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi-ŞPO-PMO-ZMO-ÇMO

Davalı                     : Ankara Büyükşehir Belediyesi

Dava Konusu        : Güneyde Beştepe Caddesi, batıda  Söğütözü  Caddesi,  doğuda  Çiftlik  (Alparslan  Türkeş)  Caddesi   ile çevrili  Orman  Genel Müdürlüğü Gazi Yerleşkesi ve civarının; 5393 sayılı Belediye Kanunun 73. maddesi uyarınca Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı ilanına ilişkin Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 16.01.2012 tarih ve 136 sayılı kararının yürütmesinin durdurulması ve iptali hakkındadır.

Mahkeme ve Dosya No : Ankara 14.İdare Mahkemesi 2012\1129 E.

Akış ve Son Durum  : Mahkeme plan dosyalarında verilecek yürütmenin durdurulması kararından sonra yd hakkındaki talebi incelemeye karar vermiştir. Bilirkişi heyetinden 3kişi lehe 2kişi aleyhe görüş vermiştir. Danıştay 6.Daire yürütmenin durdurulması talebini reddetmiştir. Dava Daireleri Genel Kurulu yürütmenin durdurulması talebinin reddi kararını kaldırmıştır. Dava Daireleri Genel Kurulu dava konusu işlemin yürütmesinin durdurulmasına karar vermiş, ancak Danıştay 6.Daire davayı reddetmiştir. Tarafımızdan temyiz edilmiş olup, temyiz incelemesi devam etmektedir.


Toplam Görüntülenme : 5755
Kategori Haberleri

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!