Ana SayfaHakkımızdaHaberlerBasınAOÇ ve HukukBaşkent DayanışmasıKaçak SarayAnka ParkMarmara KöşküAOÇ ABD Çiftliği OlmayacakSergilerArşiv / BelgelerProje Fikir 9
6. AOÇ -SİT (KOMİSYON) KARARI-İPTAL DAVASI(3)

6. AOÇ -SİT (KOMİSYON) KARARI-İPTAL DAVASI(3)

Davacı                    : TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi-ŞPO-PMO-ZMO-ÇMO

Davalı                     : Çevre ve Şehircilik Bakanlığı

Dava Konusu        : Ankara Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu’nun 02.02.2012 gün ve 15 sayılı “Ankara İli, Yenimahalle İlçesinde, Atatürk Orman Çiftliği 1. Derece Doğal ve Tarihi Sit içerisinde yer alan mülkiyeti Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğüne ait 2100 ada 16 parsel ve mülkiyeti Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğüne ve Ankara Büyükşehir Belediyesine ait olan13585 ada 12 parselin bir bölümünü de içine alan ve yaklaşık 7 ha’lık alanın 1. Derece Doğal ve Tarihi Sit Alanı şerhinin kaldırılarak, sadece 3. Derece Doğal Sit Alanı olarak tesciline” ilişkin Kararı’nın yürütmesinin durdurulması ve iptali hakkındadır.

Mahkeme ve Dosya No : Ankara 11. İdare Mahkemesi 201295 E.

Akış ve Son Durum  : Başbakanlık davaya müdahil olmuştur. Keşif yapılmıştır, bilirkişi raporu iddialarımız doğrultusundadır. Mahkeme dava hakkında karar verilmesine yer olmadığına karar vermiştir. Mahkeme kararı temyiz edilmiş olup, temyiz incelemesi devam etmektedir.


Toplam Görüntülenme : 5995
Kategori Haberleri

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!