Ana SayfaHakkımızdaHaberlerBasınAOÇ ve HukukBaşkent DayanışmasıKaçak SarayAnka ParkMarmara KöşküAOÇ ABD Çiftliği OlmayacakSergilerArşiv / BelgelerProje Fikir 9
Mimarlardan saray tapusuna cevap gecikmedi: AOÇ’nin cinsi değiştirilemez

Mimarlardan saray tapusuna cevap gecikmedi: AOÇ’nin cinsi değiştirilemez

Atatürk Orman Çiftliği’nde inşa edilen Kaçak Saray ile ilgili tartışmalar dinmiyor. AOÇ arazisinde yapılan Kaçak Saray ile ilgili gösterilen tapu ile ilgili Mimarlardan jet hızıyla açıklama geldi. Konuyla ilgili açıklama yapan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan “ Gösterilen tapu Cumhurbaşkanlığı’na ait değil, AOÇ arazileri şartlı bağışla halkımıza emanet edildi ve Atatürk Orman Çiftliği’nin niteliği ve nasıl kullanılacağı 5659 sayılı AOÇ kanunda ve Atatürk’ün şartlı bağışında belirlenmiştir. Orada ofis işyeri yapılamaz. Bu tapu ile Atatürk Orman Çiftliği arazilerinin cinsi değiştirilmiştir. Bu cins değişikliği yasadışıdır. Yargıya taşıyoruz. Bu tapu bile bu sürecin ne kadar hukuksuz olduğunu gösteriyor. Atatürk Orman Çiftliği Atatürk’ün şartlı bağışı ile halkımıza hepimize aittir. Ne Türkiye Cumhuriyeti’nin niteliği nede Atatürk Orman Çiftliği’nin cinsi değiştirilemez” dedi.

“Türkiye Cumhuriyeti bir şirket mi? ofis işyerinden yönetilsin”

Türkiye Cumhuriyeti’ni en üst düzeyde temsil eden bir yapı yapacaksınız, onun niteliği kısmına ofis-işyeri yazacaksınız.Cumhurbaşkanlığı binası diye yazamayacaksınız.Bu belge bile hukuksuzluğun göstergesidir diyen Candan şöyle devam etti. “Türkiye Cumhuriyeti bir Şirket mi? Ofisten ve işyerinden yönetiliyor. Bu tapu bile oranın şartlı bağış ve AOÇ kanundaki niteliğini değiştirilemeyeceğinin göstergesi.Gerçekten çok zorlamışlar  ama genede  başaramamışlar, AOÇ ve Kaçak Saray’ın hukuksuzluğunu, kendi içerisinde gösterdiğiniz belge ile de tescilli olan bir tapudan meşruiyet bekliyorsanız yanılıyorsunuz. AOÇ arazilerindeki cins değişikliği kanuna aykırıdır. Atatürk Orman Çiftliği arazilerinin niteliği ve cinsi değiştirilemez. Bu cins bir tapu olmuş, bu hukuksuzluğu yapanlarla aynı evrende yaşamıyoruz.”


Toplam Görüntülenme : 10371
Kategori Haberleri

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!