Ana SayfaHakkımızdaHaberlerBasınAOÇ ve HukukBaşkent DayanışmasıKaçak SarayAnka ParkMarmara KöşküAOÇ ABD Çiftliği OlmayacakSergilerArşiv / BelgelerProje Fikir 9
“Kaçak saray Cumhurbaşkanlığı olarak kullanılamayacak”

“Kaçak saray Cumhurbaşkanlığı olarak kullanılamayacak”

Mimarlar Atatürk Orman Çiftliği talanını bıkmadan anlatmaya devam ediyor

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Atatürk Orman Çiftliği’ni anlatmaya devam ediyor. Farklı kesimlere Atatürk Orman Çiftliği’ndeki talan ve son durum hakkında bilgi veren Oda yöneticileri, Pir Sultan Abdal 2 Temmuz Eğitim Vakfı’na  ve aynı gün içerisinde Dostluk ve Dayanışma Vakfı’na konuk oldu. Atatürk Orman Çiftliği talanını ve Kaçak Saray inşaatının, Ankapark inşaatının yükselişini anlatan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan AOÇ turnelerine devam ettiklerini de dile getirdi. Candan: “ Atatürk Orman Çiftliği’ni davet edildiğimiz her yerde anlatacağımızı söylemiştik, Hem Ankara’da hem de Türkiye’nin bir çok ilinde AOÇ turneleri gerçekleştirdik. Mücadelenin de turnesi olacağına inandık, il il dolaşmaya devam ediyoruz önümüzdeki hafta Mersin’de olacağız” dedi.

“Kaçak Saray başkanlık sisteminin kaçak mekânı ”

kaçak yapıların kullanılamayacağını ifade eden Candan, “Kaçak saray ve AOÇ’deki bütün kaçak  yapılar sadece bir yapı değil, Cumhuriyet ile hesaplaşmanın mekansal karşılığı, ilan edilmemiş başkanlık sisteminin  “kaçak mekanı” dır. O açıdan da bu mücadele, tek başına bir mekân mücadelesi değil. Aynı zamanda, adalet, özgürlük, demokrasi ve cumhuriyetin özgürlükçü değerlerine sahip çıkma mücadelesidir. Bu mücadele göstermiştir ki ilerde burası asla Cumhurbaşkanlığı olarak kullanılamayacaktır,bu çok net ve açıktır.” Şeklinde konuştu.


Toplam Görüntülenme : 5820
Kategori Haberleri

Şehir hastaneleri ODTÜ ve AOÇ’yi katledecek
TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Ankara Tabip Odası, şehir hastanelerini ve ODTÜ yolunu düzenlediği basın toplantında masaya yatırdı. Meslek odaları ODTÜ’de yapılan ağaç katliamını ve rektörün tavrını kınarken,  sorunun ODTÜ yolundan ibaret olmadığını, kaynaklarımızın uluslararası sermayeye peşkeş çekildiğini vurguladı.
13 Eylül 2017
Gökçek algı operasyonu yapıyor
Meslek odaları, Gökçek’in odalar kaybetti açıklamasına “AOÇ talanı  yargı kararlarına bırakılmayacak kadar ortada. Dava devam ediyor. Davayı kaybetmedik” diyerek tepki gösterdi
05 Aralık 2016
Atatürk’ün Tarihi Marmara Köşkü yıkıldı
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Cumhuriyet’in simge mekânlarından, Atatürk’ün çiftlik evi olarak Ernest Egli tarafından tasarlanan Marmara Köşkü’nün yıkıldığını bildirerek, “Üzgünüz, öfkeliyiz. Bu öfke sadece bizim değil bütün toplumun olmalı. Değerlerimizi kaybetmeye başladıkça geleceğimizi kaybedeceğiz, çocuklarımızın geleceği tehdit altında” diyerek tepki gösterdi.
18 Mayıs 2016
Parsel Parsel Ankara davası yine ertelendi, Turgut Kazan isyan etti
22 Nisan 2016

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!